تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

زمین لغزش در محل انباشت مواد باطله و نخاله ها در چین

  ایمان انتظام  (وبلاگ علمي دكتر انتظام  http://dr-entezam.blogfa.com): زمین لغزش در محل انباشت مواد باطله و نخاله ها در چین در تاریخ نوامبر 20015 زمین لغزه گوانگ دون در منطقه شن ژن چین (The Shenzhen, Guangdong landslide)  که اکنون معلوم شده است که یک روانه بزرگ بود که در محل انباشت مواد باطله باقی مانده از یک معدن روباز شکل  گرفته است به کشته شدن ده ها تن انجامید. گزارش ها حاکی ازبارندگی شدید درهنگام شکل گیری این لغزش روانه ای می باشد.

  به نوشته مطبوعات محلی " در محل جمع آوری،  مواد باطله ازدو سال پیش انباشته می شد و ارتفاع مواد انباشتی به ارتفاع یک ساختمان 20 طبقه رسیده بود. در فوریه 2014 مقامات محلی از محل انباشت دیدن کرده و بدون ریسک بودن آن را تایید واجازه انباشت برای یکسال دیگررا نیز داده بودند. اما در تاریخ وقوع روانه 5 ماه از زمان مصوب گذ شته بود و از ان تاریخ انباشت به صورت غیر قانونی انجام می گرفت"

  محل انباشت درقبل از شروع انباشت مواد باطله و پس از آن درتصاویر گوگل دراین موقعیت 22.718, 113.933  کاملا مشخص است. متاسفانه امروزه انسانها روز بروزبیشتربه عنوان یک عامل در شکل گیری فجایع و مخاطرات زمین شناسی نقش دارند . درکشور ما نیز فعالیت های ساختمانی انباشت مواد زائد و نخاله ها ازنقطه نظر های مختلف روز به روز بیشتر به یک فعالیت مشکل زا تبدیل می شود. بدین خاطر ما نیز به قوانین و نظارتهای سختگیرانه تری در این رابطه نیاز داریم


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : انباشت ,مواد ,باطله ,زمین ,روانه ,تاریخ ,انباشت مواد ,مواد باطله ,زمین لغزش ,
  زمین لغزش در محل انباشت مواد باطله و نخاله ها در چین

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 31 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر